Skip to content Skip to footer

Jak nie dać się ulepić przez deszcz na plenerowym weselu?

Wakacyjne śluby na świeżym powietrzu cieszą się coraz większą popularnością – i to nie tylko w tropikalnych klimatach. W Polsce też trafiają się pary, które snują swoje marzenia o romantycznym, naturalnym wesele, gdzie każdy szczegół stroju, dekoracji i menu wpisuje się w harmonię otoczenia. Jednak zdarza się, że kłopotliwe zjawiska atmosferyczne mogą pokrzyżować plany – a co wtedy? Dowiedz się, jak w prosty sposób zabezpieczyć swoją uroczystość przed ewentualnymi niespodziewanymi deszczami, burzami czy wiatrem i nadal sprawić sobie i swoim gościom niezapomniane przeżycie.

Pomysły na idealną dekorację w plenerowej restauracji weselnej

Wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu przyszłych małżonków, dlatego każdy z nich chce, aby było ono wyjątkowe i zapadające w pamięć nie tylko dla nich, ale również dla gości. Jedną z kluczowych kwestii, na którą warto poświęcić czas i uwagę, jest aranżacja restauracji weselnej w plenerze. w tym artykule podpowiadamy, jakie dekoracje, kwiaty oraz oświetlenie wykorzystać, by stworzyć idealny nastrój i piękne wrażenia.

Kwiaty to nieodłączny element każdej eleganckiej i romantycznej aranżacji. Mogą stanowić ozdobę stołów, ale także jedną z przestrzeni w plenerze. W przypadku wyboru roślin, należy zwrócić uwagę na klimat i styl wesela. Kwiaty nie powinny przytłaczać całej przestrzeni, a wręcz przeciwnie – mają subtelnie i elegancko uzupełnić cały wystrój. Można postawić na pojedyncze bukiety, aranżacje w naczyniach, bądź stworzyć wianki.

Oświetlenie to kluczowy element dekoracyjny restauracji weselnej niezależnie od tego, czy wybierzemy indoor, czy outdoor. Oświetlenie można użyć do podkreślenia kluczowych elementów, dodania wyjątkowej atmosfery i klimatu. Warto zwrócić uwagę na lampki, które swobodnie można powiesić na drzewach, altanach. Można wykorzystać także lampiony, świeczniki lub ukryte światła LED, które doskonale uzupełnią wystrój i nada mu elegancji.

Deszcz na wesele w plenerze? Nie panikuj!

Wesele w plenerze z pewnością jest fantastycznym pomysłem, ale co zrobić, gdy pogoda zaczyna psuć nam plany? Jak sobie poradzić z deszczem? Oto kilka pomysłów, które pomogą przetrwać niedogodności związane z organizacją wesela na świeżym powietrzu.

Po pierwsze, pomyśl o zapasowej przestrzeni. To oznacza, że na wypadek deszczu, możesz mieć gdzie przenosić gości, gdzie można zorganizować uroczystość weselną w pomieszczeniu. Szukaj w okolicach domków letniskowych, miejscowości z ustronnymi salami, które można wynająć. Taki plan B sprawi, że będziesz miał spokój i poczucie bezpieczeństwa, w razie gdyby pogoda zawiodła.

Drugim pomysłem jest wynajęcie dużej namiotowej konstrukcji. Dystrybutorzy firm zajmujących się wynajmem sprzętu eventowego, z pewnością pomogą w doborze odpowiedniego, wodoodpornego namiotu, który można postawić w chwilę. Taki namiot posiada również możliwość ogrzewania zimą oraz sprawnego chłodzenia w upalne dni. Oczywiście to koszt, ale wesele w plenerze to wybór i ryzyko, które warto podjąć, gdyż takie rozwiązanie z pewnością zaproponuje Ci wspaniałą scenerię i niesamowite wrażenia.

Wesele w plenerze to pozytywny wybór, warto jednak wziąć pod uwagę odporność elementów natury. Wszyscy wiemy, że pogoda jest kapryśna, ale znalezienie przestrzeni będzie miało znacznie mniejszy wpływ na nastrój i całą atmosferę wesela oraz zapamiętanie go na lata.