Skip to content Skip to footer

Charakterystyka i zastosowanie zawiesi wężowych

Różnego rodzaju wytrzymałe i praktyczne zawiesia pomagają w sprawnym przetransportowaniu ładunku – wysokiej jakości pasy transportowe wykorzystywane są między innymi podczas podnoszenia ciężkich towarów o niestandardowych wymiarach.

Zawiesia wężowe – charakterystyka

Do głównych cech zawiesi wężowych wykorzystywanych w transporcie i przenoszeniu towarów można zaliczyć gładką i śliską powierzchnię, która chroni transportowane obiekty przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi.

Dodatkowo wysokiej jakości zawiesia poliestrowe charakteryzują się także sporą giętkością, co sprawia, że bardzo często stosowane są one podczas podnoszenia towaru pozbawionego zaczepów. Warto pamiętać o tym, że giętkość oraz gładka powierzchnia zawiesi wężowych przyczynia się do znacznego wydłużenia ich trwałości.

Gdzie stosowane są zawiesia poliestrowe?

Zawiesia wężowe znajdują szereg rozmaitych zastosowań, bardzo często używa się ich między innymi do podnoszenia elementów pozbawionych zaczepów. Dodatkowo elastyczne i wytrzymałe zawiesia wykorzystywane są także podczas podnoszenie oraz stawiania filarów, słupów i rur.

Oprócz tego zawiesia wężowe, dzięki śliskiej i gładkiej powierzchni, mogą być wykorzystywane również do podnoszenia delikatnych elementów ze zdobieniami – budowa zawiesi wężowych zabezpiecza wrażliwą warstwę przenoszonego ładunku przed uszkodzeniem.

Wybór zawiesi wężowych – o czym pamiętać?

Podczas wyboru sprawdzonych i wytrzymałych zawiesi koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, czy wybierane rozwiązania posiadają wszystkie niezbędne atesty, potwierdzające bezpieczeństwo oraz zgodność produktu z obowiązującymi normami.

Warto pamiętać o tym, że wysokiej jakości zawiesia powinny zostać wykonane z trwałego poliestru odpornego na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Dodatkowo materiał, z którego zostały wykonane zawiesia powinien wytrzymywać działanie substancji takich jak smary czy oleje przemysłowe. Nie można zapominać o tym, że idealne dobrane zawiesia powinny zostać dopasowane także do wymogów i specyfiki danej branży.