Skip to content Skip to footer

Jak pozbyć się rozstępów?

Problem rozstępów dotyczy bardzo dużej liczby kobiet i mężczyzn. Pojawiają się one w wyniku szybkiego przybierania na wadzę, wskutek czego skóra się rozciąga. Rozstępy początkowo są szerokie i mają różowy, a nawet purpurowy kolor, z czasem nieregularne linie bledną i stają się cieńsze, choć wciąż widoczne. W obszarze ich występowania skóra zmienia swoją strukturę i staje się bardziej wiotka. Uniknięcie rozstępów, tak jak ich usunięcie jest możliwe przy wykorzystaniu kilku sposobów.

Jak zapobiec rozstępom?

Rozstępy pojawiają się u obu płci, jednak w większym procencie dotyczą one kobiet, które są w ciąży. Uchronienie skóry przed powstaniem rozstępów należy rozpocząć już w pierwszym trymestrze. Oznakami towarzyszącymi powstawaniu tego typu zmian skórnych jest uczucie swędzenia. Warto wtedy sięgnąć po maści lub żele, których zadaniem jest ukoić świąd oraz nawilżyć napiętą skórę brzucha.

Walka z rozstępami

Rozstępy to zmiany trwałe, których pozbyć się można tylko przy regularnej pielęgnacji. Stosowanie żelów, plastrów czy maści raz na jakiś czas nie da zamierzonych rezultatów. Warto zatem zadbać o systematyczność, która już po kilku tygodniach przyniesie oczekiwane efekty w postaci wyrównania koloru rozstępów, spłycenia ich i wygładzenia. Kuracja sprawi, że skóra będzie bardziej jędrna i sprężysta, nawilżona i elastyczna. Oprócz preparatów aptecznych dobrym, choć kosztownym rozwiązaniem jest zabieg w gabinecie kliniki medycyny estetycznej. Ma on na celu pobudzenie skóry do regeneracji poprzez produkcję młodych komórek i kolagenu. Wymarzone rezultaty można zauważyć dopiero po kilku powtórzeniach. Istnieje wiele metod, takich jak dermabrazja czy zabiegi laserem, bardzo często są łączone, dzięki czemu efekty pojawiają się szybciej. Warto jednak pamiętać, że wizyta w takim gabinecie to ostateczność. Wcześniej należy wypróbować mniej radykalne metody. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na wszystkoobliznach.pl.

Rozstępy nie są zmianą skórną, która musi nam towarzyszyć przez całe życie. Większość sposobów na pozbycie się ich jest skuteczna i pozwala przywrócić dawną kondycję skóry, a co za tym idzie, zapomnieć o kompleksach i cieszyć się pięknym wyglądem.