Skip to content Skip to footer

Obroża owadobójcza sposobem na zwierzęce pasożyty

Każdy właściciel swojego ukochanego czworonoga chciałby, aby zwierzak był zawsze bezpieczny i zdrowy. Niestety, na naszych pupili czyhają rozmaite zagrożenia. Jednym z najpowszechniejszych są wszechobecne pasożyty. Chodzi tu przede wszystkim o pchły, ale coraz większy problem dla zwierząt stanowią kleszcze.

Psie i kocie pasożyty coraz liczniejsze

Polska jest krajem miłośników psów. Jesteśmy w czołówce europejskiej pod względem liczby psów i kotów przypadających na jednego mieszkańca. Tak duża liczba czworonogów sprawia, że niemalże nie da się uniknąć kontaktu naszego pupila z innymi. Wystarczy pójść na spacer. To ułatwia przenoszenie pasożytów, zwłaszcza pcheł.

Równie poważne zagrożenie dla zwierząt to kleszcze. Wskutek ocieplenia aury jest ich coraz więcej, a zwierzęta są dla nich łatwą ofiarą. W efekcie każdy spacer powinien zakończyć się przeglądem psiej sierści na obecność tych pasożytów.

Jak ułatwić sobie walkę z psimi i kocimi pasożytami?

Kilka spacerów dziennie to dużo czasu, który należy poświęcić na przeczesywanie sierści zwierzęcia. Jest to szczególnie uciążliwe dla właścicieli dużych zwierząt, o bujnej sierści. A przecież wiele osób ma więcej niż jednego psiego ulubieńca w domu. Podobnie jest z kotami.

Tym, co może pomóc w walce z pasożytami, jest obroża owadobójcza. Jedną z marek jest obroża Foresto, sprawdzona i polecana przez wielu właścicieli czworonogów. Wydatnie ułatwi codzienną opieką nad psem i kotem i ich pielęgnację. Ma ona szerokie zastosowanie.

Obroża Foresto na każdego pasożyta i na każdego… psa i kota

Aby zapewnić psu zdrowie i bezpieczeństwo, a sobie spokojną głowę i brak czasochłonnych czynności, warto postawić na już sprawdzone metody walki z psimi pasożytami. Obroża Foresto firmy Bayer jest właśnie takim rozwiązaniem.

Te obroże można dopasować do każdego psa, niezależnie od wielkości czy wagi. Sprawdza się zarówno u psów o gładkiej, jak i bujnej sierści. Noszona regularnie praktycznie w stu procentach zabezpiecza zwierzę przed wnikaniem w sierść niebezpiecznych pasożytów. Jest przy tym zupełnie nieszkodliwa, zarówno dla zwierzęcia, jak i dla ludzi, a przy tym komfortowa, ponieważ jest bezzapachowa. Ma też dyskretny wygląd i nie będzie sprawiać problemów ani psu, ani kotu.