Skip to content Skip to footer

Wczasy odchudzające w górach

Wczasy odchudzające to bardzo dobry wybór dla osób, które chcą skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów, a ich dotychczasowe próby zakończyły się niepowodzeniem. Dwutygodniowy pobyt pozwoli im nie tylko odpocząć, ale także poznać podstawowe zasady zdrowego trybu życia.

Wczasy odchudzające w górach

Celem wczasów odchudzających jest nie tylko zrzucenie kilku kilogramów, ale przede wszystkim zapoznanie uczestników z zasadami zdrowego odżywiania i znaczeniem aktywności fizycznej. Tylko połączenie tych dwóch elementów przyniesie trwały efekt i nie wystąpi efekt jojo.

Każdy uczestnik wczasów ma opracowaną indywidualną dietę opartą o pomiar tkanki tłuszczowej, budowę kośćca, dodatkowe schorzenia oraz indywidualne upodobania. Dieta jest zbilansowana i zapewnia systematyczny spadek wagi. Obok diety, drugim ważnym elementem jest aktywność fizyczna. Jest ona umiarkowana i dostosowana do kondycji wczasowiczów. Najczęściej są to spacery po dolinkach, niewielkich wzgórzach, wycieczki rowerowe. To idealne połączenie wypoczynku i aktywności fizycznej.

Podczas całego pobytu uczestnik może liczyć na wsparcie i pomoc specjalistów oraz pozostałych uczestników turnusu. To ostanie jest szczególnie ważne, ponieważ dzięki niemu łatwiej jest uniknąć pokus i jedzenia słodyczy po kryjomu.

W ośrodku wczasowicze mogą liczyć dodatkowo na zajęcia na basenie, masaże relaksacyjne oraz upiększające.

A co po wczasach?

Warunkiem sukcesu jest kontynuowanie nabytych przyzwyczajeń, to także gwarancja, że pieniądze wydane na wczasy nie zostaną zmarnowane.

Znając zasady zdrowego odżywiania należy wprowadzić je do codziennej diety, będzie to także z pożytkiem dla pozostałych domowników. Zdrowa żywność ma nie tylko wpływ na sylwetkę, ale przede wszystkim na zdrowie, zapobiega wielu chorobom cywilizacyjnym, jak nadciśnienie, cukrzyca, choroby serca, otyłość.
Nie wolno także zapomnieć o kontynuowaniu aktywności fizycznej. Wystarczą regularne spacery, jazda na rowerze do pracy, zajęcia fitness lub pływanie na basenie.