Skip to content Skip to footer

Czego się spodziewać po wizycie w klinice flebologii?

Walka z żylakami, wbrew obiegowej opinii, nie jest wyrazem dobrej woli, a one same nie są wcale dolegliwością nieprzyjemną jedynie z estetycznego punktu widzenia. Stanowią zagrożenie dla zdrowia i w pewnym momencie utrudniają normalne funkcjonowanie. Nic zatem dziwnego, że klinika flebologii Łódź cieszy się dużym powodzeniem.

Konsultacja flebologiczna – co to takiego?

Osoby, które interesuje leczenie żył Łódź muszą liczyć się z tym, że nie ma jednego skutecznego sposobu walki z żylakami, który będzie się sprawdzał bez względu na okoliczności. Nic więc dziwnego, że po pojawieniu się w klinice, pacjent jest kierowany nie na konkretny zabieg, ale na konsultację. Lekarz flebolog zajmuje się nie tylko leczeniem chorób żył, ale również ich profilaktyką i diagnostyką. Tak szeroki zakres posiadanej przez niego wiedzy sprawia, że jest w stanie przyjść z pomocą pacjentom bez względu na to, jaka jest skala problemów, z którymi się borykają. W trakcie konsultacji lekarz nie ogranicza się zresztą do wywiadu z pacjentem, choć jest on wyjątkowo pomocny podczas stawiania diagnozy. Nie mniej ważna jest ocena układu żylnego, jaką dokonuje się z wykorzystaniem USG Dopplera. Co warte podkreślenia, stawia się na ocenę całościową nawet, jeśli pacjent uskarża się jedynie na żylaki kończyn dolnych.

Kiedy można liczyć na pomoc flebologa?

Choć klinika flebologii kojarzy się ze skomplikowanymi zabiegami takimi, jak usuwanie żylaków Łódź, nie oznacza to wcale, że nie mogą odwiedzić jej pacjenci, których problemy nie są jeszcze aż tak zaawansowane. Bardzo często pomoc dotyczy więc tak zwanych pajączków naczyniowych – drobnych poszerzeń żylnych, które są ledwie widoczne pod skórą. W klinice wychodzi się z założenia, że nigdy nie jest nie tylko za późno, ale również za wcześnie na to, aby walczyć z żylakami. Początkowo można liczyć przede wszystkim na leczenie przyczynowe żylaków kończyn dolnych. Bardzo często zresztą przynosi ono satysfakcjonujące rezultaty. Dopiero jego niepowodzenie sprawia, że flebolog przedstawia pacjentowi listę bardziej inwazyjnych metod rozwiązywania problemu. Wybór najlepszej opcji zawsze uwzględnia zresztą indywidualne potrzeby osoby, która odwiedza klinikę chcąc powrócić do zdrowia.