Skip to content Skip to footer

Co zabrać ze sobą na sylwestra nad morzem?

Sylwester nad morzem to marzenie wielu osób. Postrzegany jest jako romantyczny i atrakcyjny ze względu na wyjątkowe doświadczenie (dla wielu osób morze jest daleko i sam wyjazd nad nie jest atrakcyjny). Aby jednak impreza się udała, warto zadbać o kilka nieoczywistych kwestii wcześniej.

Ciepłe ubrania

Choć sylwester to początek karnawału i kojarzy się z szałowymi, błyszczącymi kreacjami, to jeśli w planach jest Sylwester nad morzem warto jednak wziąć ciepłe ubrania. Od wybrzeża wieje i jest zimno, więc w krótkich i odsłoniętych sukienkach na pewno się zmarznie, a nikt nie chce zaczynać nowego roku z chorobą.

Poza tym nawet jeśli sama impreza odbędzie się w ciepłym miejscu, to trzeba na nią dotrzeć, później wrócić do domu i trochę czasu się na wybrzeżu spędzi – jeśli więc nie na sobie, to warto mieć coś ciepłego w walizce, by w razie potrzeby móc szybko to założyć. Kto wie czy o północy nie przyjdzie wam do głowy spacer na plaży?

Jedzenie

Jeśli planuje się wynajem domku, by spędzić sylwestra nad morzem, to warto wcześniej zadbać o jedzenie. Raczej nikt nie chce w czasie całej imprezy jeść tylko chipsy i paluszki, a domki lub mieszkania na wynajem nad morzem miewają aneksy kuchenne, ale raczej niewielkie i z niedużymi możliwościami przygotowania jedzenia.

Inaczej sprawa się ma, jeśli wasz sylwester nad morzem jest organizowany przez jakąś instytucję lub hotel. Wówczas kwestia jedzenia jest zwykle zapewniona w ramach wejściówki i nie trzeba się nią przejmować.

Rozrywka

Imprezy sylwestrowe nad morzem to także zabawa i warto się do niej przygotować. Oczywiście wyjście na biletowaną imprezę już samo w sobie jest zapewnieniem rozrywki, ale inaczej sprawa wygląda, jeśli organizuje się coś samemu.

Co można robić w sylwestra nad morzem? Oczywiście tańczyć, ale lepiej zabrać ze sobą muzykę lub upewnić się czy w wynajętym domku jest Internet. Dla mniej aktywnych fajną opcją są gry planszowe i puzzle, a także romantyczne spacery przy świetle gwiazd i fajerwerków. Dobrze tę kwestę przemyśleć przed wyjazdem.