Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto postawić na magnetyczne uszczelki prysznicowe?

Przed Tobą wybór uszczelki do kabiny prysznicowej, jednak nie masz pojęcia, na co zwrócić uwagę podczas zakupu? To niewielki element pełniący bardzo ważną funkcję. Dzięki niemu woda jest skutecznie zatrzymywana wewnątrz konstrukcji. Nie trzeba obawiać się jej wycieku do pomieszczenia, co chroni przed wystąpieniem rozległych szkód.

Działanie uszczelek prysznicowych magnetycznych

Magnetyczne uszczelki do kabiny prysznicowej na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od standardowych. Należy jednak wiedzieć, że w ich wnętrzu zamontowane są magnesy, które umożliwiają szczelne połączenie elementów znajdujących się blisko siebie. Nie występuje tutaj przerwa w łączeniu, która mogłaby stanowić źródło wycieku wody.

Magnetyczne uszczelki prysznicowe montowane są na drzwiach przesuwnych kabiny. Warto podkreślić, że są to elementy kompleksowo przygotowane do intensywnej eksploatacji. Częste otwieranie i zamykanie konstrukcji nie stanowi żadnego problemu.

Jakość uszczelek prysznicowych magnetycznych

Podczas zakupu magnetycznej uszczelki do kabiny prysznicowej należy zwrócić baczną uwagę na materiał, z którego została ona wykonana. Jakość elementu zależy w dużej mierze od producenta. Rozsądniej jest postawić na znaną i cenioną markę działającą w branży od wielu lat. Przesadna oszczędność gotówki nie jest wskazana.

Ważne, aby magnetyczne uszczelki prysznicowe przetrwały intensywne użytkowanie. Przez lata powinny zachować swoje pierwotne właściwości. Nie mogą pochłaniać wody, która powoli wyciekałaby na zewnątrz konstrukcji. Istotna jest również odporność na pleśń i grzyby.

Elastyczność magnetycznych uszczelek do kabiny prysznicowej

Magnetyczne uszczelki do kabiny prysznicowej występują w różnych wariantach. Sztywne elementy są nieco trudniejsze w osadzeniu. Wymagają one maksymalnej precyzji montażu, więc osoby początkujące mogą mieć z tym pewien problem.

Elastyczne elementy łatwiej dopasować do kształtu konstrukcji. Pasują one do powierzchni półokrągłych, które cieszą się ogromną popularnością.