Skip to content Skip to footer

Kurs hiszpańskiego – czego się nauczę?

Zastanawiasz się nad kursem hiszpańskiego? To dobry pomysł, ponieważ na świecie ponad 500 milionów ludzi mówi w tym języku od najmłodszych lat. Warto więc wiedzieć, czego można oczekiwać od takiego kursu. I tak, podobnie jak w przypadku nauki innych języków, tak i kurs hiszpańskiego da nam dużą dawkę wiedzy i praktyki.

Podstawowe informacje o Hiszpanii

Na początek na kursie hiszpańskiego słuchacze uzyskują podstawową wiedzę na temat Hiszpanii. Dowiesz się między innymi, że krajem rządzą król i królowa i poznasz rejony świata, gdzie poza Półwyspem Iberyjskim, ludzie posługują się językiem hiszpańskim.

Hiszpańska gramatyka

Po uzyskaniu garści ciekawostek kulturoznawczych pora zabrać się za prawdziwą naukę języka. Kurs hiszpańskiego opiera się na dwóch filarach – wymowie i gramatyce. I choć hiszpańska gramatyka nie należy do najprostszych – wielu Polakom udało się ją opanować w zaawansowanych stopniu.

Gramatyka jest ważna, abyś nauczył się poprawnych form rzeczowników, przymiotników czy czasowników. I choć niektórzy buntują się, sądząc, że nie ma sensu uczyć się gramatyki, wystarczy tylko postawić na mówienie, to w rzeczywistości nie znając gramatyki nie można mówić poprawnie!

Kurs hiszpańskiego nauczy Cię mówić!

Ucząc się zasad pisowni, jednocześnie można przystąpić do nauki wymowy, a gdy stopień zaawansowania na to pozwoli będzie można rozpocząć konwersacje. W kulturze latynoskiej rozmowa jest oczywiście bardzo ważna. Ludzie rozmawiają ze sobą dużo i często, dlatego tak ważne jest opanowanie języka hiszpańskiego w mowie.

Aby bezbłędnie posługiwać się językiem hiszpańskim w mowie warto znaleźć native speakera. Osoba posługująca się danym językiem od dziecka jest najodpowiedniejszym wyborem do nauce mówienia. Niezależnie od tego, czy bierzemy udział w kursie stacjonarnym, czy uczymy się przez Internet poszukajmy hiszpańskiego native speakera, z którym podczas swobodnych rozmów nauczymy się trudnej, hiszpańskiej wymowy.

Systematyczność i wytrwałość sprawią, że dzięki kursowi hiszpańskiego posiądziemy nową lub udoskonalimy już wcześniej nabytą umiejętność komunikacji w języku hiszpańskim. Dzięki temu wzrosną nasze kompetycje zawodowe i zniknie obawa trudności dogadania się na wakacjach w sporej części świata.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z International House Wrocław