Skip to content Skip to footer

Kiedy używa się zakuwanych lin stalowych?

W wielu gałęziach przemysłu stosuje się zakuwane liny stalowe. Mocna i nierozerwalna pętla przy linie jest gwarancją bezpieczeństwa ładunku i osób znajdujących się w pobliżu. Zakuwanie lin stalowych odbywa się przy pomocy specjalnych pras hydraulicznych.

Klamry do zaciskania lin stalowych

Liny stalowe zakuwane są przy użyciu specjalistycznych klamer. Wykonane są one z bardzo trwałego materiału, który jest odporny na korozję i mechaniczne uszkodzenia. Nie mają prawa się one wygiąć, złamać czy ukruszyć. Najczęściej wykonane są one z aluminium, miedzi lub stali.

Do zakuwania linek stalowych używane są klamry o odpowiednim kształcie. Wówczas zaciski będą wytrzymałe i bezpieczne. Najczęściej używane są klamry o kształcie stożkowym i cylindrycznym.

W jakich sytuacjach używa się zakuwanych lin stalowych?

Liny stalowe wykorzystywane są nie tylko w przemyśle, ale i w życiu codziennym. Wiele osób z pewnością się z nimi zetknęła przy okazji wieszania huśtawki dla dziecka w ogródku. Zakuwane liny stalowe używane są także do holowania samochodu lub przy wspinaczce wysokogórskiej.

Oczywiście są niezbędne w firmach zajmujących się transportem i logistyką. Wszelkiego rodzaju ładunki i firmy pracujące dźwigami mają na co dzień do czynienia z zakuwanymi linkami stalowymi.

Zakuwanie lin stalowych – atestowane produkty

Na terenie Polski działa wiele firm zajmujących się zakuwaniem lin stalowych. Bardzo ważne jest wybranie przedsiębiorstwa, które ma doświadczenie w tej dziedzinie i działa na rynku wiele lat. Liny stalowe są zakuwane przy użyciu specjalistycznego sprzętu, a następnie poddawane są kontroli.

Każdy produkt przechodzi próby obciążeniowe, które zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Po przejściu pozytywnie wszystkich prób każdy zacisk ma swój numer, który umieszczony jest następnie na ateście. Atest wydawany jest klientowi podczas zakupu i świadczy o wysokiej jakości produktu, który spełnia rygorystyczne normy. Z tego względu należy wybrać renomowaną firmę, aby otrzymać solidnie wykonaną linę stalową z pętlą.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Cecho