Skip to content Skip to footer

Nadaj lekkość swojemu loftowi!

Styl loft z dumą wszedł na salony i obecnie wielu z nas urządza mieszkania inspirując się dziewiętnastowiecznymi fabrykami rodem z „Ziemi Obiecanej”. Jak sprawić, by wnętrze loft było jasne i przyjemne? Zainstalować pełne industrialnego uroku ścianki szklane loftowe.

Ścianki szklane loftowe a światło w mieszkaniu

Podobnie jak lubimy, kiedy na zewnątrz jest słoneczna pogoda, tak przepadamy również za jasnymi, dobrze doświetlonymi wnętrzami. Nie każdy ma jednak możliwość wyboru mieszkania z oknami wychodzącymi na nasłonecznioną, południową stronę bloku czy kamienicy. Z drugiej zaś strony nawet, kiedy budujemy dom, nie zawsze decydujemy się na duże okna.

Z czasem może nam doskwierać brak światła, a oddzielanie poszczególnych pomieszczeń tradycyjnymi ścianami z cegieł, czy blokami z karton gipsu dodatkowo zabiera światło.

Warto więc rozważyć zamontowanie ścianek szklanych loftowych. Spełnią one rolę zwykłych ścian, ale będą lepiej dystrybuować światło w naszych lokach. Oprócz tego dodatkowo zyskamy nietuzinkowy element dekoracji w modnym, industrialnym stylu.

Otwarte wnętrze dzięki przeszkleniom

Dysponując dużym, przestronnym wnętrzem warto zastanowić się, czy lepiej pozostawić je otwarte, czy wyodrębnić z nich kilka mniejszych pomieszczeń. Z jednej strony otwarta przestrzeń jest bardzo przyjemna i stwarza duży komfort mieszkania. Z drugiej jednak, czasami po prostu potrzebujemy wyodrębnionych stref, na przykład na kuchnię, z której zapachy nie będą wydostawały się na salon, na wyciszony gabinet do pracy czy dodatkową sypialnię dla gości.

Ścianki szklane loftowe to rozwiązanie, które nie skazuje nas na kompromis stawiania gipsowych ścian i zabicia przestrzeni domu. Wstawienie szklanych ścian pozwoli wygospodarować miejsce na dodatkowe, zamykane pomieszczenia, ale nie zabierze dużej powierzchni, tworząc spójną strefę.

Przeszklenia z loftowych ścianek z transparentnymi drzwiami nie przyniosą straty przestrzeni. Dalej będziemy mieć poczucie komfortu, jednocześnie zyskując dodatkowe zamykane pomieszczenia.

Ścianki szklane loft to rozwiązanie praktyczne i estetyczne. Pomoże nam rozsądnie zagospodarować przestrzeń i stanie się ładnym, designerskim elementem aranżacji wnętrz.