Skip to content Skip to footer

Prysznic prostokątny to najmodniejszy model w tym sezonie

Kabiny prysznicowe są coraz bardziej popularne. Korzystanie z nich jest dużo szybsze i wygodniejsze niż kąpiel w wannie. Ponadto są o wiele bardziej oszczędne. Klienci coraz częściej decydują się na prysznic prostokątny. Z czego się składa, do jakiej łazienki pasuje i jakie są jego zalety? O tym wszystkim w niniejszym artykule.

Prysznic prostokątny – z czego się składa?

Zazwyczaj są to trzy szklane ścianki. Kolejnym jego elementem jest brodzik, jednak jest on opcjonalny i wszystko zależy od preferencji klienta.

Niektóre modele wyposażone są w odpływ liniowy, zamiast brodzika. Taki prysznic idealnie sprawdzi się do łazienek, które mają małą powierzchnię lub dla osoby, która preferuje prysznice niż wanny.

Prysznic z brodzikiem czy odpływem liniowym?

Prysznic z brodzikiem to najczęściej wybierana opcja podczas wyboru kabiny prysznicowej. Decydują się na niego głównie osoby, które chcą oddzielić strefę prysznicową (mokrą) od sfery suchej.

Jeżeli napełnimy brodzik wodą, to jest to dobra opcja do kąpieli małych dzieci pod prysznicem. Z kolei prysznice bez brodzika są dużo bardziej funkcjonalne i dają więcej opcji związanych z wykończeniem pomieszczenia.

Jaki prysznic prostokątny wybrać?

Zaletą kabin prysznicowych bez brodzika jest ich nowoczesny i oryginalny wygląd. Inna korzyścią jest większe bezpieczeństwo dla dzieci oraz osób starszych ze względu na brak schodka.

Oprócz rodzajów podłoża kabin mamy do wyboru różne opcje drzwi prysznicowych. Drzwi przesuwne to idealne rozwiązanie do małych i ciasnych łazienek. Drugim rodzajem są drzwi skrzydłowe. Ta opcja jest bardzo wygodna, jednak trzeba zaznaczyć, że wymagają one więcej miejsca przed wejściem, aby można było je otworzyć. Prysznice bez drzwi posiadają otwarte wejście. Składają się maksymalnie z trzech szklanych ścianek, jednak możemy spotkać się z takimi, które mają tylko jedną ściankę. Przeważnie nie zawierają brodzika lub jest on bardzo plaski.

Oprócz tradycyjnej armatury możemy zainwestować w dysze z hydromasażem. Można je umieścić w ścianach lub w podłodze.