Skip to content Skip to footer

Jak przygotować wyjątkowe zaręczyny nad Morzem Bałtyckim?

Wiele par zaręcza się w rytmie szumu fal. Gdy również myślisz o zorganizowaniu zaręczyn nad Bałtykiem, zobacz, w jaki sposób je urządzić, aby były niezapomniane!

Gdzie zaręczyć się nad morzem?

Nad wybrzeżem Bałtyku znajduje się mnóstwo pięknych miejsc, które idealnie nadają się na zaręczyny nad morzem. Gdzie warto się wybrać?

Decydując się na konkretne miejsce, warto przede wszystkim skupić się na tym, gdzie i jak lubisz spędzać swój czas z ukochaną. Może być to zatem wasza ulubiona miejscowość, ale też zaciszna dzika plaża położona z dala od kurortów.

Najpopularniejsze są zaręczyny na plaży. Możesz wtedy przygotować piknik ze świecami, winem. Oczywiście, Zaręczyny nad morzem mogą odbywać się nie tylko na plaży. Świetnymi miejscami na romantyczne oświadczyny będą również molo lub latarnia morska.

Jaka pora jest najlepsza na oświadczyny nad morzem?

Nad Bałtykiem najlepsza pogoda czeka latem. Z drugiej strony to właśnie wtedy do kurortów przyjeżdża wielu wczasowiczów.

Gdy zatem zaręczyny nad Bałtykiem mają odbyć się w kameralnej atmosferze, najlepiej urządzić je poza sezonem albo wybrać miejscowość, która nie jest oblegana przez turystów.

Również można zdecydować się na zaręczenie się nad morzem o poranku podczas spaceru przy wschodzącym słońcu albo też wieczorem, gdy słońce już zachodzi, natomiast na wybrzeżu jest mniej osób.

Zaręczyny nad Bałtykiem – gdzie przenocować?

Planując zaręczyny nad Bałtykiem, warto też poświęcić czas na wyszukanie najlepszego noclegu. Nie warto na nim oszczędzać, ponieważ to właśnie od jego standardu będą zależały zadowolenie z wyjazdu oraz wspólne wspomnienia.

Najczęściej wybierane noclegi na zaręczyny nad Bałtykiem to wysokiej klasy hotele oraz luksusowe apartamenty.

Warto też wspomnieć, że wybrane obiekty noclegowe działające nad Bałtykiem oferują swoim klientom pomoc w organizacji zaręczyn. Obejmuje ona między innymi urządzenie romantycznej kolacji przy szumie fal w prywatnym apartamencie z widokiem na morze lub w restauracji, przygotowanie bukietu kwiatów, efektownych dekoracji.