Skip to content Skip to footer

Wiertarki słupowe i ich zastosowanie

Metal to materiał twardy i trudny w obróbce podobnie jak szkło oraz niektóre tworzywa sztuczne. Są one jednak podstawowym elementem różnego rodzaju przedmiotów i elementów, które mają powszechne zastosowanie. Aby jednak dokonać ich odpowiedniej obróbki, to konieczne jest zastosowanie specjalistycznych urządzeń, np. wiertarek słupowych.

Wiertarka słupowa – co to takiego?

Są to profesjonalne i specjalistyczne urządzenia, z pomocą których dokonamy niezbędnej obróbki takich materiałów jak właśnie metal, szkło czy tworzywa sztuczne. Oczywiście mogą one różnić się od siebie swoimi parametrami, a także dodatkowym wyposażeniem, dlatego koniecznie należy dobrać je właściwie do potrzeb konkretnego warsztatu czy zakładu produkcyjnego.

Jakie czynności wykonują wiertarki słupowe? Służą one przede wszystkim do wiercenia, przewiercania, rozwiercania czy gwintowania. Zostały tak skonstruowane, aby możliwa była praca nimi zarówno na dużych, jak i małych elementach. Dzięki temu są jeszcze bardziej wydajne oraz precyzyjne.

Czym różnią się od siebie takie wiertarki?

Najważniejszym parametrem, który ma wpływ między innymi na możliwość obróbki materiałów odznaczających się różną twardością, jest moc wiertarki słupowej, a także jej prędkość obrotowa – im większy jej zakres, tym możliwość precyzyjnego wiercenia w materiałach wyjątkowo twardych.

Innym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest również maksymalna średnica wiercenia, która jest także ściśle związana z dwoma powyższymi parametrami. Jeśli nie wiemy, jakie urządzenie najlepiej sprawdzi się w naszym warsztacie, to warto skorzystać z fachowej porady w tym zakresie.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o wiertarkach słupowych?

Najczęściej są to bardzo precyzyjne i dokładne urządzenia, co ma bardzo duże znaczenie dla takich materiałów jak szkło czy metal – przy ich obróbce nie można pozwolić sobie na błędy i niedokładność.

Inną ważną kwestią jest także ich wydajność – profesjonalne i wysokiej jakości wiertarki słupowe mogą pracować zarówno jednostkowo, jak i w sposób powtarzalny, a to gwarantuje szybką i sprawną produkcję całych serii określonych elementów. W sprzedaży znajdują się urządzenie do takiej profesjonalnej produkcji, jak i na użytek domowych warsztatów.